לבנות בית בקלות ובמהירות: כל מה שצריך לדעת על בנייה קלה בצפון

שיטת הבנייה הקלה חדרה לענף הבנייה במהירות, ובכל זאת עדיין רבים מהישראליים לא מכירים אותה, אינם מודעים ליתרונות שלה ועל כן גם לא נהנים מהיכולת לבנות בית חדש בעלויות מופחתות ובפרקי זמן קצרים משמעותית בהשוואה לבנייה הרגילה. קבלו את כל המידע שכדאי לכם לדעת, כדי להחליט האם בנייה קלה בצפון יכולה לתת פתרון הולם לצרכים שלכם.

 

מה מסביר את הפופולאריות של הבנייה הקלה בצפון?

שיטת הבנייה הקלה פופולארית מאוד באירופה ובצפון אמריקה, והיא התפשטה בשנים האחרונות גם בישראל. הקונספט של הבנייה הקלה החל להתגבש על רקע הפעילות של התנועות למען איכות הסביבה ולצד המודעות ההולכת וגוברת לבעיות מהן סובל כדור הארץ, מתוך כוונה להציע שיטת בנייה קצרה יותר, מהירה יותר, במסגרתה נעשה ניצול שפוי יותר של משאבים. סיבה נוספת שמסבירה את ההצלחה המסחררת לה זוכה הבנייה הקלה מאז הגיעה לענף הבנייה בישראל, קשורה לקיומה של בועת נדל"ן בישראל.
בועה זו באה לידי ביטוי במחירי דירות שרק מתמירים, מה שמקשה על זוגות צעירים להגשים את החלום לחיות בבית מגורים שנמצא בבעלותם. היות, שכפי שיוסבר בהמשך, הבנייה הקלה מקצרת תהליכים, היא גם זולה יותר ועל כן הופכת פרויקט של רכישת בית לאפשרי.

חדר בבניה קלה בצפון הארץ3 חדרים על מרפסתפרגולה מושב תמרת

אז מהי בעצם בניה קלה?

שיטת הבניה הקלה מבוססת על אלמנטים מתועשים מוכנים מראש, שההרכבה שלהם נעשית בשטח הבנייה תוך כמה ימים. האלמנטים הללו מהווים למעשה את שלד המבנה והם מורכבים מלוחות אלומיניום או פלדה קלים, השוקלים כ-50 קילו לכל מטר מרובע. לאחר שמורכב שלד המבנה מפלדה, הוא מחופה בלוחות מסוגים שונים בהתאם לבחירת הלקוח. חשוב להדגיש, שלוחות הפלדה עשויים פלדה דקת דופן וכי הרכבת שלד המבנה נעשית באמצעות ברגים שגם הם עשויים פלדה מאותו הסוג. המונח בנייה קלה בצפון עלול קצת להטעות וליצור את הרושם, כאילו מדובר בבנייה לא יציבה דיה או ללא שכבת בידוד, אך בהנחה שבוחרים חברת בנייה רצינית ומקצועית, שיטת הבנייה הקלה מאפשרת לגור בבית שיש לו דווקא עמידות גבוהה בפני רעידות אדמה, והמציע רמת בידוד טובה יותר מהקירות הקונבנציונאליים, הנבנים באמצעות לבני איטונג.

 

המסקנה המתבקשת העולה מתוך התיאור שלעיל על בניה קלה היא, כי מדובר, קודם כל, בבנייה מהירה יותר, שהתהליך שלה כרוך בתלות מצומצמת באנשי מקצוע, שמידת האמינות שלהם, כפי שמלמדת המציאות, תלויה בספק. פרויקט בנייה של בית חדש אמור להיות חלום של ממש ולהסב הנאה ואושר לדיירים, אך בפועל זוגות רבים מעידים על כך שהבנייה מתארכת בדרך כלל הרבה מעבר לצפוי ומתפרסת על פני שנתיים שהופכות לסיוט. כמו כן, כפועל יוצא של מהירות הבנייה הקלה, הרי שמדובר בפרויקט שהעלויות שלו מופחתות בהשוואה לבניית בתים בשיטה ה"כבדה".

 

אז אם אתם רוצים לבנות את ביתכם בטכנולוגיה חדשה שמחוללת מהפכה בשוק הבנייה, פנו אלינו עוד היום, ואנחנו נגשים לכם את החלום במהירות ובפשטות!