רוצים להקים בחצר יחידת דיור? רוצים לבצע סגירת מרפסת? צריכים חדר נוסף שישמש אתכם כמשרד ביתי, עכשיו כשעברתם לעבוד מהבית? אין שום סיבה שתיכנסו לתהליך שיפוצים ארוך טווח, שכרוך בשבירת קירות, ובעיקר, בהשקעה מרובה של זמן ואנרגיה. קבלו כמה טיפים לבנייה פשוטה, מהירה וזולה בשיטת הבנייה הקלה.

כמה מילים על שיטת הבנייה החדשה שחדרה אל ענף הבנייה

היום, משנכנסה לענף הבנייה שיטת הבנייה הקלה, אין שום סיבה שפרויקט בנית הבית או חלק ממנו יהפוך לסיפור מהפטרה, שצריך לקחת בשבילו הלוואה ולהמתין חודשים (במקרה הטוב) עד שהוא יסתיים.
הבנייה הקלה הביאה עימה נורמות בנייה חדשות, המאפשרות ליהנות מהתוצרים הרצויים במהירות ובעלויות מופחתות משמעותית. שיטת בנייה זו מבוססת על הכנה מראש של הבלוקים המהווים את שלד הבית, החדר או החלל הדרוש, המובלים אל אזור העבודה והמורכבים תוך ימים ספורים. תהליך זה חוסך זמן עבודה, שבתורו חוסך כסף. אם יצא לכם לשמוע על שיטת הבנייה הקלה, אם אתם סבורים שזהו הפתרון המתאים לכם, כדאי לקחת מספר דברים מראש בחשבון, על מנת שתוכלו להפיק את המקסימום משיטת בנייה נפלאה זו וכדי שבסיום הפרויקט תוכלו ליהנות מהתוצאות הרצויות עם מינימום לקויים.

על מה רצוי להקפיד במסגרת הבנייה הקלה?

  1. איטום מפני מים הוא חשוב בכל סוג של בנייה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבנייה קלה. כאמור, בנייה זו מבוססת על הרכבה של בלוקים וחלקים רבים, מה שמצריך כמות גבוהה של "תפרים" שיחברו בין כל החלקים הללו. אם לא יילקחו בחשבון פתרונות איטום, כל מוקדי התפרים עלולים להפוך לכר פורה לחדירת גשמים ורטיבות.
  2. שיטת הבנייה הקלה מציעה פתרונות בידוד הן טרמי והן אקוסטי. חומר מבודד שנקרא פוליסטרין מוחדר אל מסגרות האלומיניום של הפנלים, והוא מונע רעשים ומעבר של חום וקור אל תוך הבית וממנו החוצה. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על שילוב של פתרונות הבידוד הללו לא רק בקירות אלא בכל חלקי המבנה, למשל ברצפה ובגג גם כן.
  3. מומלץ להיוועץ בקונסטרוקטר ולעבוד עם חברה בנייה, המתמחה בבנייה קלה ובעבודות אלומיניום איכותיות. היא אומנם נקראת בנייה קלה, אך זה לא אומר שהתכנון שלה הוא קל. חשוב שיהיה תכנון הנדסי שישים דגש על הורדת העומס לקרקע ועל חלוקת המשקלים ומומלץ  מאוד לעבוד עם חברת בנייה מנוסה, שתבצע את הפרויקט תחת סטנדרטים גבוהים ושיש לה תו תקן ישראלי.
  4. רצוי מאוד להתייחס אל הנושא של עיצוב פנים. בין אם אתם בונים בית מאפס ובין אם מדובר בהרחבה, הוספת מרפסת או חדר אחד- כדאי מאוד לתת את הדעת לשיקולים עיצוביים.
    אתם וודאי רוצים שהחלק המורחב של הבית ישתלב עם המראה הכולל של הבית ויהיה נעים ושיקי. לכן, רצוי להתייעץ עם מעצבת פנים שתציע לכם תוכנית עיצובית לחלל.